شنبه | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۶:۲۰
کد خبر: 5982
شنبه | ۲۳ دی ۱۴۰۲ | ۱۹:۵۶

آمریکا امروز پایگاهی از کار افتاده را زد

نائب‌رئیس هیأت اطلاع‌رسانی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که پاسخ به حملات اخیر علیه صنعاء نزدیک است.

صبح تازه: نصرالدین عامر، نائب‌رئیس هیأت اطلاع‌رسانی جنبش انصارالله یمن خاطرنشان کرد پایگاهی که ارتش آمریکا آن را هدف قرار داد از کار افتاده بود و نیروهای ارتش یمن حضور آمریکایی‌ها در منطقه را غیرقانونی تلقی می‌کنند.

براساس گزارش الجزیره، نصرالدین عامر تاکید کرد بر این اساس، هدف قرار دادن تجهیزات جنگی آمریکایی در منطقه برای نیروهای ارتش یمن اقدامی مشروع است.

وی در ادامه افزود، نیروهای ارتش یمن به آمریکایی‌ها اجازه حمله به این کشور را نخواهند داد. پاسخ به حملات اخیر علیه صنعاء نزدیک است.

این اظهارات پس از آن بیان شد که پس از حملات بامداد جمعه آمریکا و انگلیس به اهدافی در چهار استان یمن، سنتکام بامداد امروز (شنبه) از حمله دیگری به یک مقر راداری در صنعاء خبر داد.

ارتش‌های آمریکا و انگلیس بامداد جمعه چندین حمله هوایی را به نقاط مختلف یمن در چهار استان از جمله صنعا، الحدیده، تعز و ذمار انجام دادند.

پنتاگون اعلام کرد که آمریکا و متحدانش در این حمله به یمن حدود ۳۰ نقطه را با بیش از ۱۵۰ موشک هدف قرار دادند.

در این راستا، وزارت امور خارجه لبنان در بیانیه‌ای با ابراز نگرانی از تشدید تنش اخیر در دریای سرخ و حملات به اراضی یمن، هشدار داد که «عدم رسیدگی به دلایل واقعی این تشدید تنش و متوقف نکردن همه‌جانبه و فوری این تنش‌ها، منجر به گسترش دامنه تجاوز و جنگ اسرائیل به غزه و گسترش دایره درگیری به کل منطقه می‌شود.

این حمله پس از آن صورت گرفت که در پی جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، نیروهای مسلح یمن اعلام کرد تمامی کشتی‌هایی را که به نحوی به رژیم صهیونیستی مرتبط هستند، در دریای سرخ هدف قرار خواهد داد و این کار تا توقف جنایات رژیم اشغالگر علیه فلسطینیان در غزه ادامه دارد.

منبع: ایسنا

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=5982

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات