دوشنبه | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۲۲:۰۰
کد خبر: 9321
چهارشنبه | ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۲:۴۵

ادعای اوکراین از پرواز شبانه پهپادهای شاهد

نیروی هوایی اوکراین مدعی شد: روس‌ها دوباره به طور فعال در حال استفاده از پهپاد شاهد هستند و برای حملات گسترده آماده می‌شوند.

صبح تازه: نیروی هوایی اوکراین مدعی دور جدید برنامه‌ریزی روس‌ها برای حملات گسترده‌تر به اوکراین با استفاده از پهپادهای ایرانی شده است.

سخنگوی نیروی هوایی اوکراین در تلویزیون اوکراین گفت «بعد از یک دوره آرامش، دشمن استفاده از حملات پهپادی شاهد را تشدید کرده است و در حال آماده شدن برای حملات انبوه علیه اوکراین است.»

ایلیا یولاش درباره حملات روسیه افزود: در سال سوم جنگ تمام عیار، آنها نمی‌توانند چیز جدیدی را توسعه دهند. همه این پهپادها از سوی روس‌ها برنامه‌ریزی شده است که تجربیاتی را که در دولت‌های قبلی به دست آورده‌اند، از قبل مطالعه و تجزیه و تحلیل می‌کنند، بعد تلاش می‌کنند تا نتیجه این تحلیل‌های خود را در حملات بعدی روی زیرساخت‌های دشمن به کار گیرند. به‌ویژه آنها تلاش می‌کنند تا در شب به ما حمله کنند، اما با توجه به اینکه روزها در حال طولانی‌تر شدن هستند، زمان کمتری برای استفاده از این پهپادها وجود دارد.

به گفته سخنگوی نیروی هوایی اوکراین تاکتیک فعلی روس‌ها این است که می‌توانند پهپادهای خود را در فواصل زمانی مختلف پرتاب کنند.

منبع: همشهری آنلاین

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=9321

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات