دوشنبه | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۲:۵۱
کد خبر: 8822
پنجشنبه | ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۰:۴۲

اسکوچیچ به ایران بازمی‌گردد

سرمربی سابق تیم ملی ایران با پیشنهاد جدید مواجه شده است.

به گزارش  صبح تازه:  ‌۱۹ماه پیش بود که در یکی از حیرت‌انگیزترین اتفاقات دوران معاصر فوتبال ایران، دراگان اسکوچیچ از هدایت تیم ملی برکنار شد و جای خودش را به کارلوس کی‌روش داد. شگفتی این ماجرا از آن جهت بود که اسکوچیچ با کسب نتایجی خیره‌کننده، سریع‌ترین صعود تاریخ تیم ملی به جام‌های جهانی را رقم زد، اما پاداش او را با برکناری نه‌چندان محترمانه و بازگرداندن مربی پرتغالی دادند! نیازی به یادآوری نیست که کی‌روش چه نتایجی در جام‌جهانی گرفت و چگونه کام عاملان کودتا را تلخ کرد. حالا حدود یک سال‌ونیم از این اتفاق گذشته و هنوز هم اسم اسکوچیچ به بهانه‌های مختلف در فوتبال ایران مطرح می‌شود مخصوصا زمان‌هایی که قرار است یک تیم صاحب‌نام سرمربی جدید پیدا کند. امروز هم این اتفاق در مورد تراکتور رخ داده. بعد از جدایی پاکو خمس، تیم تبریزی در جست‌وجوی یک مربی جدید است و همزمان با نفراتی مثل یحیی گل‌محمدی و فرهاد مجیدی، نام اسکوچیچ هم به‌عنوان یکی از گزینه‌ها مطرح شده. اینکه موضوع چقدر جدی است روشن نیست و شاید حتی الان که شما این مطلب را می‌خوانید سرمربی جدید تیم تبریزی انتخاب شده باشد؛ با این حال بد نیست به این بهانه احوالات مرد کروات را مرور کنیم.

خالی‌ترین تقویم دنیا
دراگان اسکوچیچ هم‌اکنون هدایت تیم ملی زیر ۲۱‌سال کرواسی را بر عهده دارد؛ اسم دهان پرکنی است، مخصوصا با توجه به اینکه بیشتر تیم‌های اروپایی دیگر تیم زیر ۲۳‌سال ندارند و در حقیقت می‌توان گفت اسکو در حال‌حاضر رهبر تیم دوم کرواسی به شمار می‌آید. با این حال برنامه مسابقاتی که او در آن درگیر است، به شکل شگفت‌آوری خالی و خلوت به‌نظر می‌رسد. تورنمنت رسمی جاری برای تیم ملی زیر ۲۱‌سال کرواسی، بازی‌های انتخابی یورو۲۰۲۵ است. منتها این مسابقات با چنان وقفه‌های عجیبی برگزار می‌شود که در حقیقت می‌توانیم بگوییم دراگان در کرواسی بیکار است! تیم او آبان سال گذشته ۲‌بازی انجام داد، فروردین امسال ۲‌بازی دیگر را پشت سر گذاشت و ۲‌بازی بعدی هم مرداد و شهریور برگزار خواهد شد! کرواسی در این مسابقات با پرتغال، یونان، جزایر فارو، بلاروس و آندورا هم‌گروه است. تیم اول گروه به‌طور مستقیم راهی یورو می‌شود و تیم دوم به پلی‌آف می‌رود. کرواسی در فروردین ابتدا با ۳‌گل آندورا را شکست داد، اما در مسابقه بعدی با نتیجه عجیب ۵بر یک به پرتغال باخت. هم‌اکنون پرتغال با ۱۸‌امتیاز از ۷‌بازی صدرنشین است، یونان با ۱۴‌امتیاز از ۸‌بازی در رده دوم قرار دارد و کرواسی با ۱۳‌امتیاز از ۶‌بازی روی پله سوم ایستاده است. با توجه به مسابقات عقب‌افتاده کرواسی، وضع تیم دراگان بد نیست، اما سایر تیم‌های گروه هم بیش از حد ساده به‌نظر می‌رسند و اساسا بردن امثال جزایر فارو و آندورا کار چندان سختی نیست.

به ایران برمی‌گردد؟
تا‌کنون خبر مهم و موثقی در مورد اینکه اسکوچیچ با پیشنهادهای معتبر بین‌المللی مواجه شده باشد نداشته‌ایم. در عین حال با تفاسیری که در بند قبلی ذکر شد، احتمالا حوصله او در کشورش حسابی سر رفته و عملا بیکار به‌شمار می‌آید. بنابراین شاید بازار کار ایران را جدی‌تر بگیرد. بعد از جدایی یحیی گل‌محمدی، او پیشنهاد پرسپولیس را رد کرد و حالا گویا با پیشنهاد تراکتور مواجه شده؛ تیمی که طبعا آخرین مشتری مربی کروات در ایران نخواهدبود.

منبع : همشهری

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=8822

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات