شنبه | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۲۳:۴۰
کد خبر: 6785
سه شنبه | ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ | ۰۱:۲۰

ایران قطعا پاسخ جنایت اسرائیل را خواهد داد

سفیر ایران در دمشق تاکید کرد: این عمل پاسخ قاطع ما را در پی خواهد داشت.

به گزارش صبح تازه، اکبری امروز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت: این ساختمان با جنگنده های اف ۳۵ و ۶ موشک مورد حمله قرار گرفت و من در محل کار خودم در سفارت بودم و بسیار آسیب دید.

اکبری افزود: رژیم صهیونیستی اولین بارش نیست و جرم و جنایت های زیادی علیه دیپلمات ها انجام داده است.

وی در ادامه افزود: اسرائیل بعد از این همه جنایت در ۶ ماه گذشته ضد ملت فلسطین  مرتکب شد امروز هم این جنایت را علیه ایران مرتکب شد. شماری از مستشاران ایرانی در ساختمان بودند و به شهادت رسیدند. این عمل پاسخ قاطع ما را در پی خواهد داشت.

سفیر ایران در دمشق خاطرنشان کرد: تاکنون آواربرداری کامل انجام نشده و بین ۵ تا ۷ نفر به شهادت رسیدند و آمار دقیق بعدا منتشر خواهد شد. دو نفر از نیروهای پلیس نیز به شهادت رسیدند. ما فعلا نمی‌توانیم اسامی را اعلام کنیم.

سخنگوی کاخ سفید به حمله هوایی به ساختمان سفارت ایران در دمشق واکنش نشان داد.

سفیر ایران در سوریه ساعتی بعد در گفت‌وگویی گفت: چند نفر از دیپلمات‌های رسمی سفارت بودند که به شهادت رسیدند. دو تن از نیروهای پلیس سوری هم مجروح شدند و تعدادی از ماشین‌ها اتش گرفت و بخشی از ساختمان سرکنسولگری فروریخت. 

وی تاکید کرد: نتانیاهو یک تنه دارد این جنایات را مرتکب می شود تا خود را حفظ کند. ایران تا به امروز در مقابل اینهمه جنایت‌ها ایستادگی داده و قطعا پاسخ متناسب خواهد داد. 

اکبری گفت: برای اولین بار است که رژیم ساختمان رسمی دیپلماتیک ایران را مورد هجوم قرار دهد و به جنایت اعتراف کند. ایران در انتقام مناسب ان‌شالله جواب خواهد داد.

فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان طی تماس تلفنی در خصوص حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران گفت و گو کردند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی غروب امروز ساختمان کنسولگری ایران در خیابان المزه دمشق را هدف حملات هوایی قرار دادند.

وزارت دفاع سوریه تایید کرد که در حمله هوایی رژیم اسرائیل ساختمان کنسولگری ایران هدف حمله قرار گرفته است. 

در بیانیه وزارت دفاع سوریه آمده است حدود ساعت ۵ عصر، دشمن اسرائیلی اقدام به یک تجاوز هوایی از سمت جولان اشغالی کرد و ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را هدف قرار داد.

منبع خبر: تسنیم

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=6785

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات