شنبه | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۲۲:۴۳
کد خبر: 9411
یکشنبه | ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۲۳:۰۷

بازداشت صادق زیباکلام!

مدیرعامل خبرگزاری میزان به شایعه بازداشت صادق زیباکلام در راه نمایشگاه کتاب واکنش نشان داد.

به گزارش صبح تازه، صبح امروز پس از اعلام خبر بازداشت صادق زیباکلام، شایعه ای دست به دست شد که وی در راه نمایشگاه کتاب بوده است.

این درحالی است که مهدی کشت دار مدیرعامل خبرگزاری قوه قضاییه (میزان) این موضوع را تکذیب کرد.

مدیرعامل این خبرگزاری تصریح کرد: صادق زیباکلام به دادسرا احضار و احکام‌ قطعی پرونده‌هایش اجرا شد.

صادق زیباکلام کجا بازداشت شد؟ | از شایعه تا واقعیت یک بازداشت

زیباکلام در سال‌های اخیر اقدام به طرح مطالب خلاف واقع در رسانه‌ها کرده و مطالب بدون ادعا و سند متعددی را در فضای مجازی کرده است که در پی آن چندین پرونده‌های قضائی برای وی تشکیل شده است که برخی از آنها امروز با قطعیت به مرحله اجرا رسیده است.

زیباکلام با رای صادره از سوی دادگاه بابت ارتکاب فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و ۲ سال محرومیت فعالیت در احزاب، گروه‌های سیاسی و فضای مجازی محکوم شده بود که این حکم قطعی شده است.

پرونده دوم این فرد که حکم آن نیز قطعی شده است، مربوط به فعالیت تبلیغی علیه نظام در خصوص انتشار مطالب غیر مستند و غیر واقعی است.

وی در این پرونده به یک سال حبس محکوم شده است.یکی دیگر از پرونده‌های قضایی زیباکلام که حکم آن قطعی و لازم‌‎الاجرا است نیز مربوط به نشر مطالب خلاف واقع است که وی در این پرونده به ۶ ماه حبس محکوم شد بود که پس از فرجام خواهی در دیوان عالی کشور، این حکم مورد ابرام قرار گرفته است.هر سه محکومیت صادق زیبا کلام قطعی و لازم‌الاجرا است که این احکام امروز اجرا شد.

منبع: فارس

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=9411

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات