سه شنبه | ۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۸:۰۵
کد خبر: 5684
یکشنبه | ۱۹ آذر ۱۴۰۲ | ۲۳:۳۲

توسعه کمی و کیفی اعضاء و همکاری در مسیر جذب سرمایه گذاران جدید

در راستای احصاء توانمندی ها و آشنایی مستقیم با مسائل فعالین اقتصادی نخستین منطقه آزاد شمال کشور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، میزبان اعضای انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان منطقه آزاد انزلی بود و در این نشست در خصوص سازوکارهای هم افزایی و ارتقای کمی و کیفی سرمایه گذاران کنونی و جدید در منطقه به گفتگو پرداخت.

به گزارش صبح تازه، محمد سجاد سیاهکارزاده با بیان اینکه نشست با سرمایه گذاران و کارآفرینان جزو اولویات های اصلی و نخستین بنده بود، از وجود ارتباط خوب فی مابین بخش های مختلف سازمان متبوع خود به ویژه معاونت اقتصادی و بخش خصوصی اظهار خوشحالی کرد و افزود: تولید و صادرکنندگان از ستون های برندینگ منطقه آزاد انزلی است و یکی از مهمترین محورهای شناسایی این منطقه فعالین اقتصادی مشغول به فعالیت در آن محسوب می شود.

سیاهکارزاده با ارائه تحلیلی از الزامات چابک سازی و به روز رسانی شرح وظایف، کارکردها و حتی کارویژه حوزه‌های متنوع سازمان در قبال تغییر و تحولات بازارهای داخلی و خارجی اظهار داشت: مهمترین اولویت کنونی که نیازمند بازنگری و لحاظ کردن در برنامه های کاری سازمان و بخش خصوصی است، معطوف به مقطع زمانی بهره‌برداری از طرح ملی اتصال ریل به منطقه آزاد انزلی است.

وی، ایفای نقش محوری در معادلات ترانزیتی و حمل و نقلی کشورهای حاشیه دریای کاسپین و اتحادیه اقتصادی اوراسیا با غرب و جنوب آسیا را در همین راستا عنوان کرد و گفت: با عنایت به روند رو به افزایش سرمایه گذاران علاقمند به حضور در منطقه آزاد انزلی که قطعاً بعد از اتصال ریل روند صعودی مضاعفی پیدا می کند، توسعه کمی و کیفی اعضاء و همکاری در مسیر جذب سرمایه گذاران جدید را می توان به عنوان یکی از مهمترین راهبردهای هم افزایی فی مابین قلمداد کرد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی بر لزوم پیگیری امور و دغدغه‌های سرمایه گذاران از سوی تمام بخش‌های سازمان با محوریت معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری، تصریح کرد: حضور سرمایه گذاران جدید به تقویت تشکل های صنفی منجر می شود و اساسأ یکی از الگوهای همکاری می تواند بررسی طرح های سرمایه گذاری ارائه شده و سرمایه گذاران جدید باشد.

سیاهکارزاده، اولویت در جذب سرمایه گذاران جدید را با فعالین اقتصادی موجود بیان نمود و افزود: خدمات رسانی حرفه ای، کارشناسانه و مبتنی بر سلامت کاری مهمترین شاخص ارزیابی همکاران سازمان منطقه آزاد انزلی است.

وی با استقبال از مباحث مطرح شده توسط اعضای انجمن از استمرار جلسات کارشناسی و ایجاد سازوکار ارتباطی مستقیم با مدیرعامل سازمان خبر داد و اظهار داشت: هم افزایی میان بخش خصوصی و دولتی بهمراه پیگیری مستمر موضوعات، مهمترین سازوکار اجرای کامل قانون و مقررات جهت بهره‌برداری حداکثری فعالین اقتصادی از مزایا و معافیت های قانونی فعالیت در منطقه آزاد است.

گفتنی است در این نشست که معاون و مدیران معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان حضور داشتند،اعضای انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان منطقه آزاد انزلی به بیان مسائل و موضوعات مرتبط با فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد انزلی و نوع همکاری سایر نهادهای دولتی جهت اجرای قانون و مقررات مناطق آزاد پرداختند.

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=5684

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات