دوشنبه | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۲:۴۸
کد خبر: 9294
سه شنبه | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۲۰:۴۴

جزئیات بیشتر از خبر ترور ناکام بن‌سلمان

اخباری در خصوص کودتا در عربستان، انفجار خودروی کاروان گارد پادشاهی عربستان و ترور «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور منتشر شده است.

به گزارش صبح تازه: شرق نوشت: «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی از یک سوءقصد و کودتا جان سالم به‌در برده است. همچنین گفته می‌شود، در پی اجرای عملیات ترور در ریاض، تعدادی از گارد سلطنتی عربستان کشته و زخمی شدند.

این اولین سوءقصدبه جان «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی نیست. چندی پیش هم روزنامه لبنانی «الدیار» از تلاش ناکام شماری از افسران گارد ملی عربستان سعودی برای ترور «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان خبر داده بود.

روزنامه «الدیار» چاپ لبنان خبر داد پنج تن از افسران گارد ملی عربستان سعودی که تحت فرماندهی شاهزاده بازداشت‌شده «متعب» بودند، در تلاش برای ترور «محمد بن‌سلمان» ولیعهد، به سمت خودروی او تیراندازی کردند.

جزئیات ترور «محمد بن سلمان» و انفجار خودروی کاروان گارد پادشاهی عربستان سعودی

یک رسانه اسرائیلی، به نقل از فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، از بروز یک حادثه امنیتی در ریاض عربستان خبر داد و مدعی شد که یک دستگاه خودرو در کاروان گارد پادشاهی این کشور دچار انفجار شده است.

به گزارش تارنمای شبکه «آی ۲۴ نیوز» اسرائیل، انفجار این خودرو گویا چندین کشته و زخمی داشته که البته این شبکه، به تعداد آنها اشاره نکرده است.

براساس این گزارش، علت این حادثه مشخص نیست، اما «آی ۲۴» از تلاش نافرجام ترور «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان خبر داده است.

در فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، می‌توان خودرویی را مشاهده کرد که پس از انفجار در آتش می‌سوزد.

تاکنون منابع رسمی عربستان واکنشی به این حادثه نداشته‌اند.

منبع: شرق

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=9294

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات