یکشنبه | ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۰۰:۱۸
کد خبر: 6255
جمعه | ۶ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

جزئیات جدید از آتش‌سوزی بیمارستان گاندی

رئیس اورژانس استان تهران از وقوع آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی تهران خبر داد.

صبح تازه: محمداسماعیل توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم از وقوع آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی خبر داد و اظهار کرد: در پی این آتش‌سوزی دو دستگاه اتوبوس آمبولانس، چهار دستگاه آمبولانس، دو دستگاه موتورلانس به بیمارستان گاندی اعزام شدند.

آتش‌نشانی: عمده حریق مربوط به نمای بیرونی ساختمان است

جلال ملکی؛ سخنگوی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در خصوص آتش‌سوزی بیمارستان گاندی اظهار کرد: دقایقی پیش آتش‌سوزی در خیابان گاندی، به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد.

وی تصریح کرد: در این حادثه چند ایستگاه به‌همراه تجهیزات مورد نیاز به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی آتش‌نشانی در ارتباط با جزئیات این آتش‌سوزی گفت: در زمان حاضر باید منتظر ماند تا اطلاعات جدیدی کسب و در اختیار رسانه‌ها قرار داده شود.

وی گفت: بنا بر گزارشات اولیه این آتش‌سوزی ییشتر روی نمای ساختمان بیمارستان بوده است، اما در هر صورت برای اطلاعات تکمیلی به‌زودی اعلام خواهد شد.

ملکی در ارتباط با فوتی‌ها و مصدومان این حادثه گفت: هنوز در این خصوص گزارشاتی داده نشده است.

** رئیس بیمارستان گاندی نیز درباره این حادثه گفت: در ضلع شرقی بیمارستان آتش‌سوزی رخ داده است اما هنوز گزارشی از مصدومیت و آسیب به بیماران دریافت نکرده‌ایم.

وی از آغاز تخلیه بیماران و کارکنان بیمارستان همزمان با انجام عملیات اطفای حریق خبر داد.

تصاویری از تخلیه بیماران بیمارستان گاندی

** براساس اعلام هلال احمر، نمای یک ضلع از بیمارستان گاندی به‌طور کامل در آتش سوخته است.

** به‌گفته یکی از خبرنگاران حاضر در محل حادثه، از طبقه چهارم تا بالاترین طبقه بیمارستان، دچار آتش‌سوزی شده است اما در زمان حاضر فقط دو یا سه طبقه بالا در حال آتش‌سوزی است و آتش در طبقات پایین‌تر مهار شده است.

اعمال محدودیت‌های ترافیکی در اطراف بیمارستان گاندی

معاون عملیات پلیس راهور پایتخت گفت: تیم‌های پلیس راهور در صحنه حاضر هستند و محدودیت‌های ترافیکی در مبادی منتهی به این بیمارستان اعمال می‌شود.

وی با درخواست از مردم مبنی بر خودداری از تجمع و حضور در معابر منتهی به بیمارستان گاندی، ادامه داد: جنوب به شمال خیابان ولی‌عصر(عج) از خیابان بهشتی به‌سمت شمال، خط ویژه اتوبوس بی.آر.تی. شمال به جنوب از میدان ونک و گاندی شمال به جنوب از دوم جنوب ممنوعیت تردد داریم. همچنین جنوب به شمال گاندی از میدان آرژانتین هم ممنوعیت تردد اعمال شده است.

آماده‌باش هلال‌احمر برای پشتیبانی از عملیات مهار آتش در بیمارستان گاندی

محمودى؛ رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: به‌دنبال حریق گسترده در بیمارستان گاندى، آمادگى کامل براى پشتیبانى امداد و نجات داریم.

وی ادامه داد: پایگاه‌هاى هلال احمر استان تهران در حالت آماده‌باش کامل هستند. با توجه به حجم حریق در بیمارستان گاندى، ١١ تیم عملیاتى، ۱۰ آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس هلال احمر استان تهران براى امدادرسانى و انتقال مصدومان احتمالى به محل حادثه اعزام شدند.

محمودی گفت: درصورت نیاز به پشتیبانى، سازمان امداد و نجات آمادگى کامل برای امدادرسانى و انتقال مصدومان احتمالى را دارد.

ورود آتش‌نشانان به طبقات بیمارستان گاندی/ گزارشی از مصدومان و فوتی اعلام نشده است

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ورود آتش‌نشانان به طبقات ساختمان بیمارستان گاندی خبر داد.

وی درباره آخرین وضعیت آتش‌سوزی بیمارستان گاندی گفت: همان‌طور که پیش از این گفته شد آتش‌سوزی بیشتر روی نمای ساختمان بیمارستان است.

ملکی گفت: در زمان حاضر مأموران آتش‌نشانی به طبقات وارد شدند، تا این لحظه هیچ گزارشی درباره مصدومان و فوتی‌های احتمالی این حادثه دریافت نکرده‌ایم.

۰ seconds of 43 secondsVolume 90%

معاون دادستان تهران و بازپرس ویژه هم به بیمارستان گاندی آمدند

در پی وقوع آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی تهران، با دستور علی صالحی دادستان تهران، یکی از معاونین دادستان تهران و بازپرس ویژه در محل حادثه حاضر شدند،
همچنین در ارتباط با این حادثه و بررسی علت آن نیز پرونده قضایی تشکیل شده است.

۰ seconds of 9 secondsVolume 90%

انتقال بیماران بیمارستان گاندی به ۵ بیمارستان دیگر/ اسکان برخی بیماران در هتل مجاور

پدرام پاک‌آیین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره انتقال بیماران بیمارستان گاندی به سایر مراکز درمانی در پی وقوع آتش‌سوزی در این بیمارستان، اظهار کرد: بیماران بیمارستان گاندی به ۵ بیمارستان معین در شهر تهران منتقل می‌شوند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون در حال اطلاع‌رسانی درباره جزئیات انتقال بیماران بیمارستان گاندی به خانواده‌های آن‌ها هستیم و به تمام خانواده‌های بیماران بستری اطلاع‌رسانی می‌شود که بیماران‌شان به کدام بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند. تا این لحظه هیچ یک از بیماران سرپایی و بستری بیمارستان گاندی بر اثر حریق آسیبی ندیده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه اولویت انتقال با بیمارانی است که بدحال هستند، گفت: انتقال بیماران بدحال صورت گرفته است و بیمارانی که وضعیت پایدار داشتند و همچنین بیماران سرپایی در هتل مجاور بیمارستان اسکان داده شدند تا تعیین تکلیف بشوند.

۰ seconds of 24 secondsVolume 90%

معاون اول رئیس‌جمهور پیگیر وضعیت آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: همه دستگاه‌های امدادی برای رسیدگی به حادثه آتش‌سوزی بیمارستان گاندی آمادگی کامل دارند.

مخبر گفت: مسئولان مربوطه تا پایان عملیات مهار آتش‌سوزی و کمک‌رسانی به مجروحان و بیماران، حادثه مذکور را پیگیری کنند.

وزارت بهداشت: آتش‌سوزی بیمارستان گاندی هیچ فوتی و مجروحی نداشت

سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: 93 نفر بیمار در بیمارستان گاندی تهران هنگام وقوع حادثه حضور داشتند که ۹۱ نفر از آن‌ها به سایر مراکز درمانی منتقل شدند.

وی ادامه داد: دو نفر دیگر هم به‌دلیل آن که به‌تازگی از اتاق عمل بیرون آمده بودند در محل امنی اسکان داده شدند تا وضعیت آن‌ها به ثبات برسد و به بیمارستان دیگری منتقل شوند.

کریمی گفت: در این حادثه خوشبختانه فوتی و مصدوم نداشتیم.

آتش‌سوزی در ساختمان بیمارستان گاندی مهار شد

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به مهار شدن آتش‌سوزی ساختمان بیمارستان گاندی اظهار کرد: با تلاش مأموران آتش‌نشانی، آتش مهار و تحت کنترل است.

وی با بیان اینکه آتش به‌روی نمای ساختمان بیمارستان گاندی به‌طور کامل مهار و کنترل شده است گفت: در زمان حاضر خطر کاملاً رفع شده و آتش‌سوزی کنترل شده است.

وی در پایان گفت: تاکنون آماری از فوتی و مصدومان اعلام نشده است.

اتمام مأموریت اورژانس در بیمارستان گاندی

محمداسماعیل توکلی، رئیس اورژانس تهران در گفت‌وگو با تسنیم گفت: پایان مأموریت در اورژانس اعلام شد و ۳۸ نفر از بیماران بیمارستان گاندی توسط آمبولانس‌های اورژانس به بیمارستان‌های شهدای تجریش، طوس و… منتقل شدند.

وی ادامه داد: خوشبختانه هیچ‌گونه مصدوم و فوتی ناشی از حادثه گزارش نشده است.

توکلی اضافه کرد: در این مأموریت اورژانس استان تهران از سه دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۳۰ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه موتورلانس و سه خودروی فرماندهی پشتیبانی برای انتقال مصدومین استفاده کرده است.

محمداسماعیل توکلی گفت: بیماران بیمارستان گاندی توسط آمبولانس‌های اورژانس به بیمارستان‌های شهدای تجریش، طوس، دی، شریعتی، طالقانی، لقمان، ایرانمهر، پاستور نو، یاس، آریا و فیروزگر منتقل شدند.

وی افزود: خوشبختانه هیچ‌گونه مصدوم و فوتی ناشی از حادثه گزارش نشده است.

وی ادامه داد: حال همه بیماران خوب است و مردم به شایعات توجه نکنند. خانواده بیماران می‌توانند با شماره تلفن ۴۶۰۱۵۸۲۷ تماس بگیرند و با اعلام اطلاعات بیمارشان، از محل انتقال بیمار مطلع شوند.

به گزارش تسنیم، براساس اعلام اورژانس تهران، اسامی بیماران انتقالی بیمارستان گاندی به سایر مراکز درمانی به‌شرح زیر است:انتهای پیام/+

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=6255

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات