سه شنبه | ۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۷:۲۹
کد خبر: 6198
سه شنبه | ۳ بهمن ۱۴۰۲ | ۲۱:۵۰

حمله ترکیبی حزب الله و حماس به اسرائیل، تل آویو را شوکه کرد

هزمان با اینکه گردان‌های عزالدین القسام سه پهپاد رژیم صهیونیستی را در اختیار گرفتند القسام حزب‌الله یک پایگاه دیگر اسرائیلی را هدف قرار داد.

به گزارش  صبح تازه از الجزیره، گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس امروز (سه شنبه) اعلام کرد: سه پهپاد ارتش صهیونیستی را در محله الزیتون در غزه تحت کنترل خود درآوردیم.

القسام اعلام کرد که دو فروند از این پهپادها انتحاری و از نوع «ماعوز» بود. 

گردان‌های «القسام» شاخه نظامی جنبش حماس و «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین در ادامه نبرد با نظامیان رژیم اشغالگر اسرائیل مرکز تجمع نیروهای دشمن صهیونیستی را در خان یونس در جنوب نوار غزه هدف قرار دادند.

همچنین حزب‌الله لبنان دقایقی پیش اعلام کرد که «پایگاه صهیونیستی “خربه ماعر” را با سلاح مناسب به‌طور مستقیم هدف قرار دادیم.»

گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس روز دوشنبه نیز اعلام کرده بود که ۴ تانک اسرائیلی «مرکاوا» را با گلوله «یاسین ۱۰۵» هدف قرار داده و نیروهای پیاده اشغالگران را با گلوله هدف قرار داده و تعدادی از آنها کشته و زخمی شده‌اند. القسام همچنین یک بولدوزر اسرائیلی «D۹» را با گلوله «تاندم» در غرب شهر خان یونس هدف قرار داد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی امروز اعلام کرد ۲۴ افسر و سرباز از نیروهای ذخیره در اردوگاه «المغازی» در مرکز غزه کشته شدند.

او گفت رزمندگان فلسطینی ساختمان‌هایی را که سربازان در آن مستقر بودند با راکت هدف قرار دادند که منجر به فروریختن آن‌ها شد و ۲۴ نظامی اشغالگر در نتیجه ریزش ۲ ساختمان در مرکز غزه کشته شدند.

هاگاری درباره جزئیات کشته شدن نظامیان صهیونیست گفت: سربازان ذخیره درحال بمب‌گذاری دو ساختمان در اردوگاه «المغازی» در مرکز نوار غزه بودند که یک فرد مسلح با یک خمپاره یک تانک مستقر در نزدیکی آنها را هدف قرار داد و همین اقدام منجر به فرو ریختن این ۲ ساختمان بر سر سربازان ما شد.

منبع: ایسنا

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=6198

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات