پنجشنبه | ۳ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۹:۴۲
کد خبر: 6381
شنبه | ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۹:۲۰

خبر خوش از احیای دریاچه ارومیه

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در آخرین نشست‌ ستاد احیای تالاب‌های کشور اعتبارهای خوبی برای احیای دریاچه ارومیه تصویب شد، افزود: در بحث‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری احیای دریاچه اقدامات خوبی انجام شده و محکم ایستاده‌ایم تا دریاچه ارومیه احیا شود.

به گزارش صبح تازه، علی سلاجقه روز شنبه در آیین ملی گرامیداشت روز جهانی تالاب‌ها در هتل پارسیان رامسر افزود: مدیریت سخت‌افزاری احیای دریاچه ارومیه با تزریق اعتبارهای دولتی تکمیل شده است.

وی اظهارداشت : در بحث مدیریت نرم نیز چنانچه ‌هاله‌های سبز کفه سفید اطراف درباچه حذف و مدیریت شود، به عنوان مسوول محیط زیست کشور اعلام می‌کنم وضعیت دریاچه ارومیه بهبود می یابد.

این مقام مسوول، با اشاره به این که نباید میانگین بارش‌های متفاوت در کشورهای همسایه را با ایران مقایسه کرد و گفت: در زمینه احیای دریاچه ارومیه از وزارت نیرو می‌خواهیم که به تعهدات خود عمل کند، همچنین کاهش کشت‌های آب بر و حفر چاه‌های غیرمجاز از اقدامات در دست انجام این سازمان برای نجات این دریاچه است.

بیست‌و ششمین تالاب کشور در کنوانسیون رامسر ثبت شد

سلاجقه با اشاره به اینکه تالاب الوان در استان کهگیلویه و بویر احمد در کنوانسیون رامسر و “رامسر سایت” به ثبت رسید، افزود: اگر تا به امروز ۲ هزار و ۵۰۳ بار نام کنوانسیون رامسر در تاریخ گیتی به صورت رسمی بیان شد با ثبت تالاب الوان این عدد به ۲ هزار و ۵۰۴ رسیده است.

ایرنا

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=6381

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات