سه شنبه | ۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۸:۰۱
کد خبر: 9004
دوشنبه | ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۲۱:۲۵

روایتگری آشکار از قدرت فزاینده ایران

با گذشت چند از عملیات موشکی و پهپادی نیروهای مسلح در قلب سرزمین‌های اشغالی، شاهد روایتگری‌های ناخواسته‌ای هستیم که سیاست خبری و تبلیغاتی رسانه‌های طرفدار اسرائیل مبنی بر سانسور، تحریف و کتمان ابعاد این عملیات را به چالش می‌کشد.

به گزارش صبح تازه: دستور العمل رسانه‌های وابسته به لابی صهیونیسم در آمریکا و اروپا ، آن هم در قبال عملیات مقتدرانه وعده صادق از ابتدا مشخص بود: سانسور، تحریف و کتمان ابعاد فرامتنی و میدانی این عملیات با هدف القای کاذب برتری راهبردی رژیم اشغالگر قدس در منطقه. با این حال هر اندازه زمان می‌گذرد، شاهد روایتگری‌های ناخواسته‌ای هستیم که این سیاست خبری و تبلیغاتی رسانه‌های طرفدار اسرائیل را به چالش می‌کشد.

وال استریت ژورنال در تازه ترین گزارش خود، ماجرای عملیات موشکی و پهپادی ایران به عمق استراتژیک اراضی اشغالی را این گونه روایت می‌کند:

“پرزیدنت بایدن و تیم امنیت ملی او در روز ۱۳ آوریل با نگرانی فزاینده گزارشهای  ناظران در اتاق وضعیت کاخ سفید را دریافت می‌کردند.جایی که ابتدا ۳۰ پهپاد، سپس ۸۰ پهپاد و سپس ۱۰۰ پهپاد در آسمان منطقه قابل مشاهده بود. موشک‌های کروز ایرانی و دسته‌ای از پهپادها از قبل در هوا بودند و زمان رسیدن آنها همزمان با موشک‌ها بود – رگبار عظیمی که بایدن و دستیارانش از آن بیم داشتند که بتواند دفاع تقویت‌شده‌ای را که آنها و اسرائیل بیش از یک هفته برای آماده‌سازی آن صرف کرده بودند، تحت تأثیر قرار دهد…..”

این روایتگری بسیار معنادار است زیرا نشان می‌دهد بر خلاف آنچه مقامات آمریکایی و صهیونیستی در روزهای منتهی به عملیات وعده صادق روایت کرده اند، اساساً قدرت بازدارندگی واشنگتنن و تل آویو در تقابل با جمهوری اسلامی ایران به اندازه‌ای نبوده که منجر به اطمینان آنها نسبت به مدیریت بحران شود. این مسئله خود را در جریان عملیات وعده صادق نشان داد، جایی که اهداف مدنظر جمهوری اسلامی ایران در نقب، مورد اصابت هدفمند موشک‌ها قرار گرفت و بنا بر اذعان صریح بن گویر وزیر امنیت داخلی و دیگر منابع سیاسی، نظامی و امنیتی در اراضی اشغالی تلفات بسیار سختی را به دشمن صهیونیستی وارد ساخت.

مروری بر ادبیات و متن گزارش وال استریت ژورنال نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها، در برابر یک صحنه عجیب و بهت آمیز قرار گرفته‌اند که قدرت پیش بینی و آینده نگاری آن را از قبل نداشته اند.

مقامات آمریکایی و صهیونیستی در زمان اقدام وقیحانه و تجاوزکارانه رژیم اشغالگر قدس علیه حریم سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق، هرگز تصور پاسخ ایران، آن هم در این سطح را نمی‌کردند. بنا به تعبیر گویای رهبر معظم و حکیم انقلاب اسلامی، کلیت این عملیات و ابعاد فرامتنی آن، نشان دهنده تسلط ایران بر قواعد منازعه با دشمن صهیونیستی در منطقه و فراتر از آن، قدرت مدیریت صحنه توسط ایران است.

این همان گزاره ایست که دشمنان این مرز و بوم سالها در صدد مخدوش سازی و عدم تحقق آن بودند اما عملیات وعده صادق، نقطه آشکارساز برتری راهبردی و تاکتیکی جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با سخت ترین اقدامات دشمن است. کمترین شبهه‌ای وجود ندارد که کاخ سفید و تل آویو نه تنها در زمان وقوع عملیات وعده صادق، بلکه در روزهای پس از آن نیز دچار شوک و بهت زدگی شده اند و این استیصال مطلق همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند…

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=9004

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات