دوشنبه | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۳:۳۹
کد خبر: 5607
چهارشنبه | ۱۳ دی ۱۴۰۲ | ۰۱:۴۲

روسیه به ایران اجازه برداشت گاز نمی‌دهد!

اردشیر دادرس گفت: روسیه اجازه نمی دهد ایران از هشت حلقه چاه میدان گازی سردار جنگل در دریای خزر، گاز برداشت کند.

به گزارش صبح تازه، اردشیر دادرس در صبحانه کاری کمیسیون انرژی اتاق ایران گفت: ممانعت روسیه از برداشت گاز توسط ایران در میدان سردار جنگل، یکی از عوامل ناترازی تولید و مصرف گاز در کشور است.

وی سرمایه گذاری ناکافی برای حفظ ظرفیت فعلی تولید و توسعه استحصال گاز را زمینه ساز ناترازی بحرانی در ده سال آینده ذکر کرد و افزود: برای گذر از ناترازی، باید ۶۰ میلیارد دلار برای حفظ تولید پارس جنوبی و توسعه سایر میادین گاز کشور در ده سال آتی سرمایه گذاری شود در غیر اینصورت و با ادامه شرایط فعلی با ۴۰۰ میلیون مترمکعب ناترازی در تولید و مصرف گاز مواجه خواهیم شد.

 رئیس انجمن سی ان جی کشور، ایران را بزرگترین تخصیص دهنده یارانه گاز در جهان عنوان کرد و گفت: از ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ بیش از ۳۲۴ میلیارد دلار یارانه گاز در ایران توزیع شده است که غیرعقلایی و غیر اقتصادی است.

اردشیر دادرس با تاکید بر این که مهمترین عامل ناترازی تولید و مصرف گاز در کشور سوء مدیریت و بی تدبیری مدیریتی است افزود: در اوج ناترازی تولید و مصرف گاز، وزیر نفت دستور می دهد یک میلیون و یکصد هزار انشعاب جدید به شبکه گاز کشور متصل شود که عملا ناترازی را تشدید می کند.

منبع: اقتصاد آنلاین

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=5607

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:
برچسب‌ها: ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات