سه شنبه | ۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۷:۳۳
کد خبر: 8656
یکشنبه | ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۲:۲۰

سرلشکر باقری جزئیات عملیات شب گذشته را تشریح کرد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در نخستین واکنش به عملیات شب گذشته ایران در سرزمین های اشغالی اعلام کرد عملیات از نظر ایران خاتمه یافته مگر اینکه صهیونیست ها حماقت کنند.

به گزارش صبح تازه، سردار باقری با بیان اینکه عملیات دیشب با موفقیت کامل انجام شد گفت: علت این عملیات عبور رژیم صهیونیستی از خطوط قرمزی بود که برای ما قابل تحمل نبود. اینکه صهیونیست ها بخش کنسولی سفارت ایران را هدف قرار بدهد و مستشاران ایران را به شهادت برساند عبور از خطوط قرمز بود که توسط همه جهان جز دو سه کشور حامی رژیم صهیونیستی آن را محکوم کردند و باید پاسخ داده می شد.

وی افزود : عملیات به نحوی بود که هم مرکز اطلاعاتی بزرگی در جبل الشیخ مورد هدف قرار بگیرد و هم پایگاه هوایی نواتین که در عملیات جنایت علیه سفارت ایران در دمشق مورد استفاده قرار گرفتند هر دو از کار افتادند . در این عملیات تعداد قابل توجهی پهپاد و موشک با استفاده از تاکتیک های طراحی شده مورد استفاده قرار گرفت که گنبد آهنین نتوانست به شکل مناسب با آن مقابله کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد : ما این عملیات را منتج به نتیجه می دانیم و از نظر ما خاتمه یافته است و قصدی برای ادامه نداریم اما اگر رژیم صهیونیستی در خاک ما یا منافع ما در سوریه واکنش بسیار محکم تری نشان خواهیم داد.

وی ادامه داد : ده ها برابر می توانستم عملیات کنیم اما این کار را نکردیم، مراکز جمعیتی و اقتصادی زده نشد تا ارتش صهیونیستی بداند اقدام تجاوزکارانه اش بی پاسخ نمی ماند .

وی تاکید کرد : آمادگی داریم از خاک خود و آسمان خود دفاع کنیم.نیروی های مسلح ما در آمادگی کامل به سر می برند چنانچه نیاز باشد مجدد وارد عمل می شوند. تدابیر لازم اندیشیده شده است.

باقری درباره احتمال همکاری آمریکا با صهیونیست ها نیز گفت :ما این پیام را از طریق سفارت سوئیس به آمریکا منتقل کرده ایم اگر آمریکا در اقدامات تجاوزکارانه صهیونیست ها مشارکتی داشته باشد پایگاه ها و نفرات و امکانات آمریکا در منطقه امنیت نخواهند داشت .

منبع: همشهری آنلاین

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=8656

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات