شنبه | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۵:۵۳
کد خبر: 6042
سه شنبه | ۲۶ دی ۱۴۰۲ | ۲۲:۴۷

متقاضیان حج عمره تعیین تکلیف شدند

سازمان حج و زیارت با اشاره به درخواست بازگشت مبلغ از سوی متقاضیان عمره اعلام کرد: این مبلغ حتی برای افرادی که برایشان ویزا صادر شده، کامل پرداخت می‌شود.

 «بیش از یک هفته است که هر روز زائران عمره از ما پولشان را می‌خواهند.» این را یکی از مدیران دفاتر زیارتی، علیرضا پاکدل می‌گوید.

امکان بازگشت پول زائران عمره از امروز ۲۶ دی فراهم شده است و زائران که ۴۰ تا ۴۴ میلیون تومان بابت این سفر پرداخت کرده بودند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر زیارتی درخواست سفر خود را لغو کنند. رئیس سازمان حج و زیارت سیدعباس حسینی می‌گوید که «پس از بازگشت هزینه، مشکلی در فیش و اولویت ودیعه‌گذاران پیش نمی‌آید.» 

رئیس سازمان حج و زیارت از مذاکره وزیر امور خارجه کشورمان با همتای سعودی برای حل مشکل اعزام زائران عمره مفرده تا چند روز آینده خبر داد.

عمره که قرار بود ۱۳ دی برقرار شود، به دلیل «مشکل فنی و تکنیکال‌» شروع نشده، لغو شد و همچنان هم خبری زمان برقراری اعزام‌ها اعلام نشده است.‌ بر همین اساس، بسیاری از زائران خواستار انصراف از سفر و بازگشت هزینه هستند.

این در حالی است که بیش از ۱۳ هزار ویزای عربستان صادر شده که با دلار ۵۰ هزار تومانی مبلغ آن بیش از ۷۵ میلیارد تومان می‌شود. مسؤولان سازمان حج و زیارت می‌گویند که «هزینه عمره حتی برای زائرانی که برایشان ویزا صادر شده، کامل پرداخت می‌شود.»

منبع: فارس

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=6042

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:
برچسب‌ها: ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات