به گزارش صبح تازه، در پی شنیده شدن صدای نسبتا شدیدی در شرق اصفهان، امیر سرتیپ دوم میهن‌دوست ارشد نظامی ارتش در استان اصفهان گفت: این صدا مربوط به شلیک پدافند هوایی اصفهان به اشیاء مشکوک بوده و هیچ خسارت و حادثه‌ای نداشته‌ایم.

فرمانده کل ارتش: تیراندازی به چند شی پرنده انجام شد

امیر سرلشکر «سیدعبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره صدای انفجار شنیده شده در اصفهان اظهار کرد: با توجه به هوشیاری ما، چند شیء پرنده بود که به آنها تیراندازی شده بود.

امیر سرلشکر موسوی درباره تهدید ایران در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی توسط رژیم صهیونیستی افزود: از هر دیوانه‌ای بی عقلی بر می‌آید؛ بستگی به عقل آن دارد.

فرمانده کل ارتش درباره واکنش ایران به تهدید اسرائیل گفت: واکنش ایران را پیش از این دیده‌اید.

تسنیم به نقل از منابع آگاه نوشته، برخلاف شایعات و ادعاهای رسانه‌های اسرائیلی، تا این لحظه هیچ گزارشی مبنی بر حمله از خارج به اصفهان یا هیچ یک از نقاط دیگر کشور وجود ندارد.

طبق اعلام این خبرگزاری، این منابع آگاه تاکید کردند که پدافند هوایی در برخی نقاط مثل اصفهان و تبریز، اقدام به شلیک کرده اما این موضوع به دلیل حساسیت بالای پدافند بخاطر وضعیت فعلی و در اثر «احتمال» رویت برخی ریزپرنده‌ها بوده است.

طبق اعلام این منابع آگاه، علیرغم شایعات تا این لحظه هیچ گزارشی مبنی بر اینکه انفجار بزرگی در اصفهان رخ داده و یا موشکی اصابت کرده باشد وجود ندارد.

موضع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره وضعیت تاسیسات هسته‌ای ایران

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) امروز جمعه تایید کرد که در نتیجه حادثه روی داده، هیچ آسیبی به تاسیسات هسته‌ای ایران وارد نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، در پی این رویدادها آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تایید کرد که هیچ آسیبی به سایت‌های هسته‌ای ایران وارد نشده است.

طبق اعلام ایسنا، آژانس در ایکس نوشت: رافائل گروسی، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار خویشتنداری شدید از سوی همه است و تکرار می‌کند که تاسیسات هسته‌ای هرگز نباید هدف درگیری‌های نظامی باشند.

حادثه اطراف فرودگاه اصفهان تکذیب شد

ابوذر ضیایی، مدیرکل فرودگاههای اصفهان در رابطه با شایعات فضای مجازی در خصوص وقوع حادثه در اطراف فرودگاه اصفهان اظهار کرده که هیچ حادثه‌ای در اطراف فرودگاه اصفهان نداشته‌ایم.

مدیرکل فرودگاههای اصفهان با بیان این‌که فرودگاه اصفهان در زمان حاضر عملیاتی است، افزود: چند ساعت برخی فرودگاه‌های کشور بسته اعلام شد که الان هیچکدام از فرودگاه‌ها از جمله فرودگاه اصفهان محدودیت پروازی ندارند.

ضیایی به تسنیم گفته، محدودیتی در پروازهای داخلی و بین‌المللی فرودگاه اصفهان نداریم،‌ هم‌اکنون هواپیمایی قطری در حال انجام فرآیند پرواز دوحه از فرودگاه اصفهان است و به زودی بوردینگ (سوار شدن مسافران به هواپیما) آن آغاز خواهد شد.

محدودیت‌های پروازی لغو شد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از رفع محدودیت‌های پروازی در برخی فرودگاههای کشور خبر داد.

جعفر یازرلو اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده، محدودیت عملیات اعمال شده در برخی فرودگاههای کشور  برطرف شده است.

طبق اعلام تسنیم، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفته که ضمن پوزش از مسافران به دلیل مشکلات ناشی از ابطال یا تاخیر برخی پروازها به اطلاع می‌رساند با هماهنگی‌های انجام شده، محدودیت‌های عملیاتی اعمال شده در فرودگاه‌ها برطرف شده و شرکت‌های هواپیمایی مجاز به انجام پروازهای برنامه‌ریزی شده هستند.

به گفت یازرلو، مسافران می‌توانند جهت آگاهی از زمان دقیق پرواز خود با اطلاعات پرواز فرودگاه مبدا تماس بگیرند یا به پیامک‌های ارسالی از شرکت هواپیمایی توجه کنند.

جواد صالحی مدیر روابط عمومی فرودگاه امام خمینی (ره) هم در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر ضمن تکذیب شایعه لغو پروازهای عراق-ایران اعلام کرد از ساعت ۷:۳۰ صبح امروز (۳۱ فروردین) محدودیت پروازی فرودگاه‌ها لغو و تمامی پروازها هم‌اکنون درحال انجام است.

 

ماجرای شلیک پدافند در تبریز چه بود؟

ساعاتی قبل در پی شنیده شدن صدای انفجار در غرب تبریز و حوالی منطقه‌ای به نام وادی رحمت، مشخص شد پدافند هوایی تبریز در پی مشاهده شی مشکوک شلیک کرده است، اما با این حال هیچ گونه انفجاری در تبریز رخ نداده ‌و هم اکنون نیز شهر در آرامش کامل به سر می‌برد.

یک منبع آگاه درباره شنیده شدن صدای انفجار در جنوب غرب تبریز به خبرنگار تسنیم گفت: حوالی ساعت ۴ و پنجاه دقیقه بامداد جمعه ۳۱ فروردین، در پی مشاهده شی مشکوک شلیک کرده است.

 

براساس اظهارات منابع آگاه، پدافند هوایی تبریز بامداد امروز در پی مشاهده شی مشکوک شلیک کرده است.

تکذیب جلسه اضطراری شورای‌عالی امنیت ملی

دبیرخانه شورای‌عالی امنیت ملی، خبر منتشر شده برخی رسانه‌های خارجی درباره تشکیل جلسه اضطراری این شورا را تکذیب کرد.

منبع: اکو ایران