سه شنبه | ۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۷:۲۰
کد خبر: 8296
شنبه | ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ | ۲۲:۰۵

نماینده پارلمان اروپا از حمله به مقر دیپلماتیک ایران گفت

نماینده پارلمان اروپا با حضور در مراسم روز جهانی قدس در بروکسل گفت: اسرائیل هفته گذشته سفارت ایران در دمشق را بمباران کرد و اتحادیه اروپا هیچ چیزی نگفت. بنابراین حالا فکر می‌کنند اشکالی ندارد سفارتخانه‌ها را در کشور دیگری هم بمباران کنند.

به گزارش صبح تازه از تسنیم، مراسم روز قدس روز گذشته در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در بلژیک، با حضور میک والاس، نماینده پارلمان اروپا و جمعی از مردم بروکسل برگزار شد.

والاس در این مراسم در اظهاراتی با اشاره به جنایت‌های رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین و کشتار زنان و کودکان، بیان کرد که مردم اروپا از کارهای رژیم اسرائیل وحشت زده‌اند.

وی در بخشی از سخنان خود در خصوص حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق گفت: اسرائیل هفته گذشته سفارت ایران در دمشق را بمباران کرد و اتحادیه اروپا هیچ چیزی نگفت. بنابراین حالا فکر می‌کنند اشکالی ندارد سفارتخانه‌ها را در کشور دیگری هم بمباران کنند.

نماینده پارلمان اروپا تاکید کرد: برای اسرائیل مناسب است که هیچ احترامی برای قوانین بین‌المللی قائل نباشد. این رویه باید تغییر کند.

وی افزود: به یک نظم جهانی جدید نیاز داریم. ما به جهانی نیاز داریم که در آن حاکمیت کشورها و استقلال کشور‌ها در آن محترم شمرده شود. باید تحریم‌های غیرقانونی و جنگ‌های ترکیبی علیه ایران، سوریه، ونزوئلا، کوبا و یمن را در سراسر جهان به چالش بکشیم. فلسطین اکنون الگوی همه ماست.

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=8296

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات