پنجشنبه | ۳ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۹:۳۱
کد خبر: 6081
پنجشنبه | ۲۸ دی ۱۴۰۲ | ۲۲:۰۰

وزارت خارجه ایران بیانیه رسمی صادر کرد

وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد از دولت دوست و برادر پاکستان قویاً انتظار دارد به تعهدات خود در ممانعت از استقرار پایگاه‌ها و گروه‌های مسلح تروریستی در خاک خود پایبند باشد.

صبح تازه: وزارت خارجه‌ جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد اقدام غیرمتوازن و غیرقابل پذیرش پاکستان در حمله‌ی پهپادی به شهروندان غیرایرانی روستایی در جدار مرزی ۲ کشور را محکوم می‌کند.

سخنگوی ارشد کمیسیون اروپا، تنش‌های مرزی اخیر میان ایران و پاکستان را بسیار نگران کننده توصیف و بر لزوم خویشتن‌داری دو کشور تاکید کرد.

جمهوری اسلامی ایران در عین حال که به سیاست حسن هم‌جواری و برادری بین دو ملت و دو دولت ایران و پاکستان پایبند است و اجازه نمی‌دهد دشمنان روابط خوب و برادرانه‌ی دو کشور را تیره کنند؛ امنیت مردم و تمامیت ارضی کشور را خط قرمز خود برمی‌شمرد و از دولت دوست و برادر پاکستان قویاً انتظار دارد که به تعهدات خود در ممانعت از استقرار پایگاه‌ها و گروه‌های مسلح تروریستی در خاک پاکستان پایبند باشد.

وزارت خارجه روسیه از ایران و پاکستان خواست «خویشتنداری حداکثری» از خود نشان دهند.

در حادثه‌ روز سه‌شنبه، قرارگاه مرزی نیروی زمینی سپاه مسقر در استان سیستان و بلوچستان با مشاهده‌ آمادگی یک گروه تروریستی برای عزیمت به سمت خاک ایران جهت انجام عملیات تروریستی دیگری مانند اقدام جنایتکارانه‌ راسک، اقدام به عملیات پیش‌گیرانه علیه این گروه تروریستی در پادگان و مقر استقراری آن‌ها در ارتفاعات منطقه و کیلومترها دورتر از مناطق مسکونی نمود که این رویه بخشی از وظایف ذاتی نیروهای مرزی ایران برای “مقابله‌ی متناسب” با هرگونه “تهدید تروریستی قریب‌الوقوع ” علیه مردم و شهروندان کشور است. 

حساب دولت دوست و برادر پاکستان از تروریست‌های مسلح جداست و ایران همواره به سیاست همسایگی خود پایبند است و اجازه نمی‌دهد که دشمنان و ایادی تروریست آنها این روابط را به‌ویژه در زمانی که نسل‌کشی و جنایات رژیم صهونیستی مسأله‌ی اول جهان اسلام است. تیره نمایند.

منبع: ایسنا

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=6081

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات