شنبه | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۲۳:۰۱
کد خبر: 7939
دوشنبه | ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ | ۲۳:۰۷

وزیر کشور از آرای سفید کل کشور گفت

وزیر کشور گفت: انتخابات اخیر موجب خوشحالی دوست‌داران انقلاب و ناراحتی دشمنان کشور شد و عیدانه‌ای الهی برای ملت ایران اسلامی بود.

به گزارش صبح تازه، احمد وحیدی امروز ۱۴ اسفندماه در نشستی خبری با اشاره به دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دور انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: انتخابات شکوهمند ۱۱ اسفندماه در آستانه ماه مبارک رمضان عیدانه‌ای الهی برای ملت ایران اسلامی بود و موجب خوشحالی دوست‌داران انقلاب و ناراحتی دشمنان کشور شد.

 

وی ضمن اشاره به شکست دشمن برای منصرف کردن مردم از شرکت در انتخابات گفت: مردم با حضور خود به رغم تبلیغات بی‌نظیر دشمنان و مشکلات و دشواری‌های موجود حضور حماسی و گسترده‌ای را رقم زدند.

وحیدی افزود: در این دوره امنیت بسیار خوب و مثال زدنی بود، در حالیکه دشمن تلاش کرد این موضوع را خدشه‌دار کند. اولین شکست دشمن در حوزه امنیت بود.

 

وزیر کشور با اشاره به سلامت انتخابات افزود: انتخابات این دوره از بالاترین درصد سلامت برخوردار بود و این حجم دقت را مرهون همکاران در حوزه‌های مختلف هستیم، شمارش، اخذ، مراقبت و … با رعایت کامل انجام شد.

وی با پرداختن به رقابت در انتخابات اظهار داشت: در این دوره از انتخابات شاهد رقابت تنگاتنگ بین کنشگران سیاسی بودیم. این یک رقابت واقعی بود.

وزیر کشور ضمن قدردانی از اقشار مختلف مردم گفت: انتخاباتی با ۲۵ میلیون شکل داده شد و به همه منتخبین مجلس و خبرگان رهبری تبریک می‌گوییم و برای دور دوم آماده می‌شویم.

وی با بیان اینکه آرای سفید در کل کشور ۵ درصد بوده است و بیش از آن نبوده است بیان کرد: در شهرهای آبادان، قم، رشت و ملایر که مراحل رأی گیری الکترونیکی انجام شد نیز ۵ درصد رای سفید داشتیم و جمع آرای ناخوانا و رای به غیر از داوطلبان حدود ۸ درصد بوده است.

وزیر کشور با اشاره به رعایت اخلاق انتخاباتی در این دوره گفت: نمونه‌های کمی از مواردی مواردی که اخلاق انتخاباتی در آن‌ها رعایت نشده داشتیم و در حوزه تخلفات نیز پرونده‌ای تشکیل نشده است.

وی گفت: ریخت و پاش‌های انتخاباتی نیز در این دوره به حداقل رسیده بود.

منبع: مشرق

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=7939

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات