پنجشنبه | ۳ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۵:۳۸
کد خبر: 8450
چهارشنبه | ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۸:۱۱

پاکسازی محور دهستان زانوس رستاق فرصتی برای آشتی با طبیعت + عکس

به گزارش  صبح تازه، با شروع فصل بهار و زنده شدن طبیعت، نشاط و سرزندگی تازه ای به جهان هستی بخشیده می شود و روح انسان نیز از این همه تازگی و زیبایی بهار، طراوت می پذیرد.پر واضح است که حیات انسان رابطه مستقیمی با محیط زیست دارد و نبض حیات در محیط زیست سالم می تپد.

اما متأسفانه چند سالی است که حال و هوای محیط زیست طبیعی و انسانی شرایط چندان مطلوبی ندارد و این موضوع حتی حیات و سلامت انسان ها و سایر موجودات زنده طبیعت را به مخاطره انداخته است.

از این رو، علاقمندان به محیط زیست طبیعی و انسانی طی سالهای اخیر با تشکیل گروه های مردمی آستین همت بالا زده و به کمک طبیعت زیبای خدادادی رفته تا آن را از وجود آلودگی های زیست محیطی نجات دهد.

در همین راستا، دهیاران و شوراهای روستاها نیز که حوزه استحفاظی آنها در دامان طبیعت واقع شده است کمر همت بسته و اقدام به پاکسازی محیط زیست از زباله ها پرداخته اند.

در این میان، روستای فرهنگی،تاریخی و گردشگری کندلوس که نخستین روستای برتر و هدف گردشگری استان مازندران و یکی از یازده روستای هدف گردشگری کشور محسوب می شود در دامان سبز و زیبای البرز کوه در بخش کجور شهرستان نوشهر، با شکوه و جلوه خاصی رخ نمایی می کند.

این روستا، به واسطه میزبانی از هزاران گردشگر داخلی و خارجی ناخواسته در معرض برخی آسیب های زیست محیطی همچون زباله های سرگردان بین راهی قرار گرفته است که البته با همت و دغدغه مندی دهیاری و شورای اسلامی روستاهای دهستان زانوس رستاق به ویژه دهیاری و شورای اسلامی روستای فرهنگی و تاریخی کندلوس، پاکسازی محور اصلی منتهی به روستاهای دهستان زانوس رستاق از منطقه «هِنی سَک» تا روستای فرهنگی و تاریخی کندلوس همواره در دستور کار قرار دارد و عملیات پاکسازی این محور به طور منظم و مرتب و با دقت انجام می شود.

تصاویری از پاکسازی زباله ها در محور «هِنی سَک» تا کندلوس توسط دهیاری و شورای اسلامی کندلوس را مشاهده می کنید

پاکسازی جاده دهستان زانوس رستاق کجور مازندران

پاکسازی جاده دهستان زانوس رستاق کجور مازندران

پاکسازی جاده دهستان زانوس رستاق کجور مازندران

پاکسازی جاده دهستان زانوس رستاق کجور مازندران

پاکسازی جاده دهستان زانوس رستاق کجور مازندران

پاکسازی جاده دهستان زانوس رستاق کجور مازندران

منبع خبر: خبرگزاری موج مازندران

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=8450

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات