پنجشنبه | ۳ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۹:۰۲
کد خبر: 6495
چهارشنبه | ۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۲۲:۰۰

پروژه راه آهن رشت- کاسپین در مراحل نهایی است

استاندار گیلان روز چهارشنبه به صورت مشترک با مدیرعامل منطقه آزاد انزلی و معاون شرکت زیرساخت از پروژه راه آهن رشت- کاسپین در محدوده منطقه آزاد انزلی بازدید نمودند.

به گزارش صبح تازه، استاندار گیلان روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه راه آهن رشت- کاسپین  در منطقه آزاد انزلی با اشاره به تاکید رئیس جمهور در خصوص سرعت بخشیدن به روند تکمیل این پروژه، گفت: قطعه آخر خط آهن رشت- کاسپین از نظر فنی و زمانبندی مورد بررسی قرار گرفت و افتتاح آن عیدی دولت به مردم گیلان و ایران خواهد بود.

اسدالله عباسی اضافه کرد: این پروژه تکمیل کننده کریدور شمال- جنوب و شرق به غرب بوده و نقش مهم و حیاتی در ترانزیت کالا و تجارت خواهد داشت.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز بهره‌برداری از این پروژه‌ را از آن جهت بسیار مهم دانست که امکان حمل و نقل ترکیبی را در فضای تجارت، در کریدور شمال-جنوب فراهم می‌کند.

محمد سجاد سیاهکارزاده تصریح کرد: حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد نقل و انتقال کالا از بندر می تواند توسط ریل انجام شود و یکی از اساسی ترین بخش ها در توسعه بندر به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد: با تکمیل فاز اول این پروژه که به زودی افتتاح خواهد شد حمل و نقل ترکیبی محقق شده و فضای توسعه‌ای نیز درفازهای بعدی پیش بینی و برنامه ریزی شده است.

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز با اشاره به پیشرفت ۹۴ درصدی پروژه راه آهن رشت- کاسپین گفت:این‌پروژه در بخش‌های ایستگاهی، زیرساختی و روسازی با سرعت درحال تکمیل است.  

عباس خطیبی ادامه داد:  هم‌اکنون این پروژه پیشرفت خوبی دارد و تلاش بر آن است در زمانبندی پیش بینی شده، تکمیل و با حضور رئیس جمهور بهره‌برداری شود.

وی افزود: این پروژه یکی از مهمترین و اساسی‌ترین پروژه‌های ریلی کشور است که کریدور شمال – جنوب را در شاخه میانی دریا خزر به دریای عمان و خلیج فارس متصل می‌کند.

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=6495

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات