پنجشنبه | ۳ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۲
کد خبر: 6747
دوشنبه | ۶ فروردین ۱۴۰۳ | ۲۱:۱۱

کامالا هریس اسرائیل را تهدید کرد!

کامالا هریس با بیان مخالفت‌های آمریکا درباره عملیات رفح، گفت، در صورتیکه اسرائیل حمله زمینی به شهر رفح در جنوب غزه را پیش بگیرد، با عواقب آن روبرو می‌شود.

به گزارش صبح تازه، کامالا هریس معاون جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگویی با شبکه خبری ای.بی.سی در پاسخ به اینکه آیا در صورت حمله زمینی اسرائیل به رفح، تل آویو با عواقب آن روبرو می‌شود، گفت: ما در زمان مقتضی اقدامی انجام می‌دهیم. من چیزی را رد نمی‌کنم. ما در گفت‌وگوهای متعدد و از هر نظر به صراحت گفته‌ایم که هرگونه عملیات نظامی بزرگ در رفح یک اشتباه بزرگ خواهد بود.

معاون بایدن ادامه داد: من نقشه‌ها را مطالعه کرده‌ام. جایی برای رفتن این تعداد از آواره فلسطینی وجود ندارد. ما در حال بررسی حدود یک میلیون و نیم نفر در رفح هستیم که در آنجا هستند چون به آنها گفته شده است که به آنجا بروند. بنابراین ما کاملا واضح بوده‌ایم که حرکت به سمت رفح با هر نوع عملیات نظامی اشتباه است.

به گزارش ایسنا، بلافاصله پس از پخش مصاحبه هریس، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تکرار کرد که ارتش این رژیم در مسیر «پیروزی مطلق» بر حماس وارد رفح خواهد شد.

چشم انداز حمله تانک‌ها و سربازان رژیم صهیونیستی به رفح، واشنگتن را نگران کرده است چون می‌گوید اسرائیل باید برای انتقال فلسطینی‌هایی که از زمان آواره شدن از مناطق دیگر نوار غزه در طول جنگ پنج ماهه به این منطقه پناه داده اند، برنامه‌ای داشته باشد.

نتانیاهو متعهد شده که از تخلیه غیرنظامیان و کمک‌های بشردوستانه قبل از وقوع یک حمله اطمینان حاصل کند، اما هنوز جزئیات چنین طرح‌هایی را منتشر نکرده است.

مقام های آمریکایی در اوایل ماه جاری به پالیتیکو گفتند که بایدن در صورت ادامه حمله به رفح، برای ارسال کمک‌های نظامی آینده به رژیم صهیونیستی شروطی می‌گذارد.

اوایل ماه جاری میلادی همچنین بایدن عملیات اسرائیل در رفح را یک «خط قرمز» توصیف کرده بود.

منبع: خبرآنلاین

لینک خبر:

https://sobhtazeh.news/?p=6747

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
بانک سپه
بانک صادرات