سه شنبه | ۵ تیر ۱۴۰۳ | ۱۴:۳۵

جزئیات توقف احتمالی جنگ غزه

دیوان لاحه و فلسطین

به گزارش صبح تازه، یک دیپلمات عالی‌رتبه می‌گوید دیوان بین‌المللی دادگستری برای صدور حکم در خصوص توقف جنگ در نوار غزه آماده می‌شود.

اقتصادنیوز: سخنگوی دولت آلمان از پایبندی کشورش به اجرای تصمیمات دادگاه کیفری بین المللی درباره حکم احتمالی بازداشت سران تل‌آویو ازسوی دادستان این دیوان خبر داد.

آفریقای جنوبی در چارچوب شکایتی که علیه رژیم صهیونیستی به دیوان بین‌المللی دادگستری ارائه کرد، با تاکید بر اینکه «حمله به رفح بخشی از مرحله آخر نابودی کامل غزه است»، از این دیوان وابسته به سازمان ملل درخواست کرد که اقدامات اضطراری جدیدی را علیه رژیم صهیونیستی در پیش بگیرد.

همچنین آفریقای جنوبی از این نهاد خواست با صدور حکمی برای رژیم صهیونیستی، به مسوولان سازمان ملل و نهادهایی که کمک‌های بشردوستانه ارائه می‌کنند و نیز خبرنگاران و بازپرسان اجازه ورود بدون مانع به نوار غزه را بدهد.

آفریقای جنوبی در ادامه نیز این نکته را یادآور شد که رژیم صهیونیستی تا این لحظه حکم های قبلی دادگاه را نادیده گرفته و آنها را نقض می کند.

در پی شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی به دلیل ارتکاب جنایت نسل کشی در حق فلسطینی‌ها در نوار غزه، دادگاه لاهه با صدور حکمی از این رژیم خواست اقدامات لازم را برای جلوگیری از نسل‌کشی و تسهیل ارسال کمک‌ها برای منطقه تحت محاصره نوار غزه در پیش بگیرد.

منبع: ایسنا

https://sobhtazeh.news/?p=9619

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک سپه
بانک صادرات