سه شنبه | ۵ تیر ۱۴۰۳ | ۱۶:۲۷

جلیلی برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

سعید جلیلی انتخابات ریاست جمهوری

صبح تازه: جلیلی از سال ۱۳۸۷ به‌عنوان عضو شورای راهبردی روابط خارجی، عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی از فعّالیت می‌کند.

او همچنین از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۲ سمت دبیری شورای عالی امنیت ملی و رئیس گروه مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران را برعهده داشت.

جلیلی با شعار «حیات طیبه» در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ نامزد بود و با کسب بیش از چهار میلیون رای سوم شد.

سید مجید میراحمدی رئیس کمیته امنیت انتخابات کشور در آخرین ساعات پبت نام روز اول، با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره آمادگی وزارت کشور برای برگزاری الکترونیکی انتخابات گفت: ما از نظر امنیتی مشکلی برای برگزاری الکترونیکی انتخابات نداریم و زیر ساخت آن هم وجود دارد اما این موضوع به توافق میان وزارت کشور و شورای نگهبان بستگی دارد.

وی با تاکید بر اینکه از نظر وزارت کشور مشکلی برای برگزاری الکترونیکی انتخابات وجود ندارد، افزود: بنا بود برای انتخابات ۱۴۰۴ این کار به طور کامل برگزار شود ولی همانطور که آقای شاهچراغی رئیس ستاد انتخابات کشور توضیح داد، وزارت کشور آمادگی برگزاری الکترونیکی به میزانی که الان آمادگی زیر ساختی فراهم شده است را دارد.

رئیس کمیته امنیت انتخابات کشور درباره وضعیت امنیت برگزاری انتخابات پیش رو خاطرنشان کرد: تا کنون هیچ مشکل امنیتی نداشتیم  و بر اساس نظرسنجی های روزانه ای که صورت می گیرد، برآورد ما این است که انتخابات ۸ تیر پرشور، رقابتی و سالم و در امنیت کامل خواهد بود.

میراحمدی درباره پیش‌بینی‌ها در خصوص میزان مشارکت در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: بر اساس آخرین نظرسنجی که توسط وزارت ارشاد برای ما ارسال شده بود، تا ۳ روز قبل مشارکت بالای ۷۰ درصد برآورد شده است.

روز اول ثبت‌نام انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری نهایتاً در ساعت ۱۸ به پایان رسید و ۵ نفر (مقتدایی، جلیلی، کواکبیان، صباغیان و حشمتیان) توانستند ثبت‌نام خود را کامل کنند.

منبع: تسنیم

https://sobhtazeh.news/?p=9737

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بانک سپه
بانک صادرات